Websitet anvender cookies til analyseformål og tilpasset indhold.
lystrupheader2019.jpg

POKALSKABET


www.lystrup-if.dk/motion ________________________________________________________________

Velkommen til  pokalskabet

Her kan du se nogle af de pokaler der er vundet af løberne fra L&M

2019

Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km    
  Klubmester 5 km    
31. aug Anholt Maraton Nr 1. 10 km 00:46:08 Annie Jensen
31. aug Anholt Maraton Nr 3. 10 km 00:55:12 Henrik Jensen
28. Juni Saltum - trail Nr 2. 21.1 02:07:19 Lis Povlsen
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 2. 8 km 00:29:45 Brian Foged
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 3. 4 km 00:15:11 Jan Madsen
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 2. 4 km 00:18:34 Karin Ringaard
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 3. 4 km 00:19:49 Laila Beck
29. maj Pandekageløbet Nr 1. 5 km 00:21:26 Annie Jensen
29. maj Pandekageløbet Nr 2. 5 km 00:25:46 Laila Thomsen
29. maj Pandekageløbet Nr 2. 5 km 00:18:33 John Levring
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 1. 21,1km 01:35:30 Annie Jensen
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 3. 14 km trail 01:20:33 Jan Pinderup
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 3. 4,1 gang 00:53:23 Jannie Pinderup
17. marts Vinterløbene nr 1. +50. 5 km 00:20:11 Max Grønlund
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 7 km 00:28:46 Max Grønlund
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 7 km 00:37:36 Laila Thomsen
2. marts Hjortshøjløbet Nr 2.14 km 00:53:10 Brian Foged
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3.14 km 00:53:33 Arne Frederiksen
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 21 km  01:59:43 Lis Povlsen

 

2018

Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Anita Duesund
  Klubmester 5 km   Brian Foged
  Årets fighter   Laila Beck
  Lystrup IF Danske Banks Leder og instruktør pris Ulrik Torp Pedersen
16. dec Fussingsø Trail Nr  1 +55 18km 01:46:00 Michael Povlsen
23. sept Kaløbet Nr 1. 10km 00:46:45 Annie Brock Jensen
 15. sept Mols løbet Nr 1. 11,4 km 00:57:32 Annie Brock Jensen
 15. sept Mols løbet Nr 1 +50. 11,4 km 00:57:37 Jan Madsen
 15. sept Mols løbet Nr 1 +50. 11,4 km 00:58:47  Karin Ringgaard
1. sept Anholt Maraton Nr 1. 10 km 00:45:22 Annie Brock Jensen
17. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km Annie Brock Jensen
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:33:39 Karin Ringgaard
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 00:58:03 Jan Madsen
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 01:05.22 Annie Brock Jensen
 
 
2017
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Jan Madsen
  Klubmester 5 km   Karin Ringgard
  Årets fighter   Lis Povlsen
2. sept. Anholt maraton Nr 1. 10 km, 00:46:51 Annie Brock Jensen
21. juni Farsø stafetten Nr 1. 19 omgange a 800 m Ulrik Torp Pedersen
16. juni Løgtenløbet Nr 1. 3 km 00:13:52 Annie Brock Jensen
6. maj Silkeborgløbet Nr 1. (71+) 11,6 km  01:05:19 Helge Pedersen
6. maj Silkeborgløbet Nr 1. (61-70) 5,4 km 00:38:27 Astrid Mourier-Petersen
30.april Havneløbet Nr 1. 5 km 00:20:45 Maria Frederiksen 
11. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:26:05 Ulrik Torp Pedersen
8. jan Hylke nytårsløb Nr 1. 8,4 km 00:35.59 Maria Frederiksen
 
 
2016
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km   Ulrik Torp Pedersen
  Årets fighter   Karin Ringgard
30. okt Elev løbet Nr 1. 5,0 km 00:24:16 Annie Brock Jensen
16. okt Djævlebakkeløbet Nr 1. 4,5 km 00:20:36 Annie Brock Jensen
20. aug Ugelbølle løbet Nr 1. 10 km Tine Windfeld
17. juni Løgtenløbet Nr 1. 3 km 00:14:02 Annie Brock Jensen
17. juni Løgtenløbet Nr 1. 5 km 00:21:03 Michael Povlsen
2. juni Pandekageløbet Nr 1. 5 km 00:25:30 Vibeke Olesen
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 21 km 01:54:57 Tine Windfeld
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:27.40 Maria Frederiksen
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 2,1 km 00:13:19 Iben Birk
 
 
2015
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km   Helge Pedersen
  Årets fighter   Michael Povlsen
27. dec. Gepart vinter cup Nr 1. 3,9 km 22:14 Lis Povlsen
5. sept. Anholt maraton Nr 1. 10 km 48:46 Inge Alice de Miranda
3. sept. Frijsenborgløbet Nr 1. (70+) 5 km 24:32 Helge Pedersen
3. sept. Frijsenborgløbet Nr 1. (60-69) 5 km 30:34 Astrid Mourier-Petersen
31. august Marselisløbet Nr 1. (45-49) 24 km 02:14:47 Tine Windfeld
19. juni Løgtenløbet Nr 1. 5 km 23:10 Annie Brock Jensen
19. juni Løgtenløbet Største hold  
14. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 26:30 Ulrik Torp Pedersen
14. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 01:06:50 Annie Brock Jensen
 
 
2014
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Ulrik Torp Pedersen
  Klubmester 5 km   Annie Brock Jensen
  Årets fighter   Per Dreyer
29. nov Nisseløbet Nr 1. 3,5 km 15:39 Annie Brock Jensen
20. juni Løgtenløbet Nr 2. 3,0 km 12:13 Tino Pinderup
20. juni Løgtenløbet Nr 2. 5,0 km 19:58 Jan Pinderup
20. juni Løgtenløbet Største hold  
22. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km 15:44 Allan Klostergaard
22. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km 19:42 Annie Brock Jensen
13. april En forårsdag i Thy Nr 2. 4 km 21:52 Klaus Thomsen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. 7 km 26:12

Ulrik Torp Pedersen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. 14 km 53:39

Arne Frederiksen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 2. 7 km 26:55

Claus

 
 
2013
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km
 
Helge Pedersen
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 10 km   Martin Porup
  Årets fighter   John Levring

21. september

Molsløbet

Nr 1. (50+) 6 km 34:13

Gunnel Tarp

21. juni

Løgtenløbet

Nr 1. 3 km 10:20

Arne Frederiksen

21. juni Løgtenløbet Største hold  

30. maj

Egegårdsløbet

Nr 1. 4 km 18:23

Annie Brock Jensen

29. maj

Lystrupløbet

Nr 1. 5 km 22:44

Annie Brock Jensen

9. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. Halvmaraton 1:46:47

Annie Brock Jensen

 
 
2012
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Per Bomholt
  Klubmester 5 km   Astrid Mourier-Petersen
  Årets fighter   Michael Povlsen

14. oktober

Ebelløbet

Nr 1. på 5 km 19:50

Allan Klostergaard

9. september

Eventløbet i Horsens

Nr 1. på 5 km 21:02

Lene Bassø

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 43:00

Michael Povlsen

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 53:58

Lis Povlsen

 
 
2011
Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Per Bomholt
  Klubmester 10 km   Per Dreyer
  Årets fighter   Alice Lindhof

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 43:08

Michael Povlsen

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 53:20

Lis Povlsen

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 13:21

Cathrine Dreyer

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 11:30 (d)

Alexander Klostergaard

Juni

Løgten løbet

Nr 2. på 3 km 12:05 (d)

Oliver Klostergaard

 
 
2010
Dato Løb Placering Løber
  Årets fighter   Ulrik Torp Pedersen

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 14:34

Lis Povlsen